Калиакра победи на стадиона си в Каварна с 2:1 Пирин Разлог в първия кръг на Единната Б група.

Надмощието, което наложи Калиакра през първата част на срещата, не даде резултат и съперниците се оттеглиха на почивката без да си отбележат гол.

През второто полувреме домакините заиграха по-концентрирано и в 53-ата минута откриха резултата с гол на Владислав Узунов. Три минути по-късно Иван Петков удвои преднината на Калиакра с удар от вратарското поле на Пирин - 2:0.

В 68-ата минута Иван Цачев опита изненадващ диагонален удар, но топката се отклони в страничната греда на Пирин и излезе в аут.

Гостите от Разлог успяха да намалят резултата в триминутното продължение на срещата, когато Георги Каладжиев с прехвърлящ удар успя да провре топката зад стража на Калиакра Димитър Недев - 2:1.