Отборът на Локомотив Пловдив победи с 1:0 Калиакра Каварна в първата си контрола за 2013 година, която се игра на терена на Гранд хотел Варна.

Единственото попадение в срещата падна след автогол на вратаря на втородивизионния тим. В 89-та минута след пробив отляво на Христо Стамов, играчът на Локомотив пробва лек удар по посока вратата на Калиакра почти от аут линията, вратарят Недев се опита да улови топката, след което я изпусна в дясната сглобка на вратата си за 1:0.

През цялото време отборът, воден от Стефан Генов, бе по-активният в мача. Още в началото тимът взе инициативата но превъзходството му се изразяваше в териториален превес и най-вече статични положения, от които не успя да се възползва.

СНИМКИ: Локо Пд започна с успех 2013, Стефан Генов отпраща двама

източник: Gong.bg, Добри Атанасов

В 33-та минута главният съдия не зачете гол на Бахин заради засада. Малко след това и тимът от Калиакра имаше своя чудесен шанс да открие в своя полза, след като вратарят на Локо Пд се намеси чудесно и спаси удар от чиста позиция на Яшар.

След почивката и двамата старши треньори направиха редица смени в своите състави, като Стефан Генов смени почти всички футболисти на терена. Любопитното е, че Жефре, който е на проби влезе през второто полувреме в игра, но след около десетина минути бе изваден от терена.

В 59-та минута главният рефер не зачете втори гол на Локомотив, дело на Жефре, заради фаул в наказателното поле на Калиакра.

След края на мача Стефан Генов изрази задоволство от показаното от централния нападател Арестид Бахин, като намекна, че другите двама , които са на проби – Еме и Жефре, няма да останат в клуба.