Втородивизионният Калиакра (Каварна) победи в контрола като гост с 4:0 играещия в Североизточната В група Септември Тервел.

Головете за тима от Каварна отбелязаха Джунейт Яшар и Дарин Андонов през първото полувреме и влезлите през втората част новаци Аян Ирфан и Сергей Станев.

В този мач старши треньорът Радостин Трифонов използва състезатели, които са играли по-малко в първенството.

На 8 септември Калиакра ще пътува за Стара Загора, където от 18.30 часа има уговорена проверка с Берое.

След две победи и загуба Калиакра заема трето място във временното класиране в "Б" група и клубното ръководство е доволно от старта на отбора в първенството. Според Трифонов, футболистите демонстрират воля за победа и я преследват до последната минута. Това се видяло и в последния домакински кръг срещу Септември Симитли, когато изковали успеха три минути преди края на срещата.

В четвъртия кръг на първенството Калиакра гостува на Волов Шумен, но от БФС не са определили нито деня, нито часа на двубоя.