Берое възвърна самочувствието си след убедителен успех с 4:0 срещу Калиакра Каварна в контролна среща, която се игра пред 500 зрители на Градския стадион в Стара Загора. Старши треньорът на Берое Ивко Ганчев даде почивка на голяма част от титулярите в отбора.

Първото опасно положение в мача бе във 2-а минута, когато след удар на футболист на Калиакра Теменлиев се наложи да спасява, избивайки топката в корнер.

Берое поведе с 1:0 в 18-а минута, когато Здравко Илиев центрира в наказателното поле на Калиакра, където Салес с глава прати топката във вратата на Калиакра за 1:0.

СНИМКИ: Берое възвърна самочувствието си след убедителна победа

източник: beroe1916.com

В 33-а минута гостите можеха да изравнят резултата, но след удар на Ивелин Костов топката срещна напречната греда.

Бразилецът Родолфо Хълк отправи мощен удар в 39-а минута, след който топката срещна гредата.

През второто полувреме двамата треньори направиха множество смени, но това не попречи играта на двата отбора да бъде отворена.

В 48-а минута Родолфо изведе с чудесен пас Салес, който от движение стреля, но вратарят на Калиакра изби топката в ъглов удар след силна спасяване.

Берое удвои своята преднина в 53-а минута, когато Райнов подаде към Стефан Велев, а той продължи към Салес, който излезе сам срещу вратаря на Калиакра и този път нямаше проблеми да го преодолее, пращайки топката във вратата му.

В 58-а минута Иван Цачев остана сам срещу Скорчев, но стреля встрани от вратата на Берое.

Берое стигна до трети гол в 67-а минута, когато Велев центрира от фаул в наказателното поле на Калиакра, където Мирослав Енчев с глава засече топката и от близо я прати във вратата на каварненци.

В 79-а минута Тодор Христов центрира в наказателното поле на тима от Каварна, след което Райнов стреля с глава, топката рикошира в защитник на Калиакра и влезе във вратата за крайното 4:0.

Берое: Теменлиев (46 Скорчев), Здравко Илиев (68 Динков), Дишлиев (46 Зафиров), Енчев (76 Тенев), В.Пенев (46 Овона), Елиаш (60 Лоузейро) Велев, Райнов, Горанов (76 П.Пенев), Салес (68 Мартинс), Хълк (68 Христов).