Монтана победи Калиакра с 3:2 в голов мач от 17-тия кръг на А група, с който се поднови борбата в първенството.

Първият гол в А група през 2012 година бе дело на Владимир Мичев, който в 26-а минута откри резултата на стадиона в Каварна. Воденичаров получи топката и опита удар, който се оказа добро подаване и Мичев от непосредствена близост без проблеми вкара във вратата на Калиакра.

При минимална преднина за Монтана завърши първото полувреме, но през втората част паднаха цели 4 гола.

В 55-а минута Калиакра изравни. Цветан Филипов се възползва от грешно задържане на топката на Димитър Илиев, пое топката и реализира с удар от 15 метра.

Само 2 минути по-късно обаче Монтана излезе отново напред. След изпълнение на пряк свободен удар, Копаранов бе най-съобразителен и с глава отклони топката за 2:1.

Точка на спора сложи влезлия като резерва Борислав Борисов. В 89-а минута той бе изведен вляво по атаката на гостите, преодоля Цветан Димитров и насочи топката в опразнената врата за 3:1.

В добавеното време Илиян Чавдаров намали пасива на Калиакра с чудесен изстрел от далечно разстояние и по този начин оформи крайното 2:3.

В класирането Монтана е на 9-о място със 17 точки, а Калиакра е на 15-а позиция със 7.