Калиакра (Каварна) загуби с 2:3 от втородивизионния румънски отбор Калатис (Мангалия) в първа контрола от предсезонната си подготовка. Срещата се игра на игрището с изкуствено тревно покритие на стадиона в Каварна.

През първото полувреме отборът на домакините игра по-комбинативно, с ниски разигравания и до 73-ата минута водеше с 2:0. Детелин Димитров улучи с глава гредата над румънския вратар в 25-ата минута, а минута по-късно Милен Бонев поведе в резултата - 1:0.

След почивката наставникът на каварненци Радостин Трифонов вкара в игра трима от дошлите на проби и трима юноши. Минути след като влезе на терена Драго Николов удвои резултата за Калиакра в 60-ата минута след атака по десния фланг и центриране на другия новак - Денис Николов - 2:0.

През последните 17 минути защитата на тима от Каварна започна да бърка по-често и след индивидуални грешки допусна Калатис да вкара три пъти топката в мрежата на Мирослав Григоров. В 73-ата минута Йонуц Флоре намали на 2:1, три минути по-късно Енис Болаг изненада от двадесетина метра каварненския вратар за 2:2, а победното попадение за тима от Мангалия вкара Ердинч Когали в 80-ата минута.

Калиакра започна в състав: Цветан Димитров, Павел Ковачев, Детелин Димитров, Георги Кичуков, Георги Коруджиев, Милен Бонев, Илиян Чавдаров, Гераим Заков, Иван Райчев, Дарин Андонов, Александър Събев. След почивката в игра влязоха Мирослав Григоров, Иван Площаков, Денис Николов, Драго Николов, Антон Димитров, Ангел Маджиров.

Следващата проверка на Калиакра е в сряда от 14 часа, когато на същото игрище ще приеме Черноморец (Поморие). В петък отборът ще гостува на Добруджа в Добрич, а ден по-късно, в Каварна ще се срещнат със Спартак (Варна).