Черноморец Бургас разби Калиакра в Каварна с 4:0 в мача от отложения 16-ти кръг в А група. Бургазлии решиха двубоя през втората част, когато паднаха и всички попадения. Така „акулите“ записаха първа победа за последните си три двубоя. Каварненци пък все още нямат успех от началото на пролетния полусезон.

Точни за Черноморец бяха Асис (55'), Боли (66'), Шаешу (90') и Йорданов (90'+2').

Гостите бяха без своя треньор Димитър Димитров – Херо, който изгледа двубоя в официалната ложа на стадион „Калиакра“ заради наказание. Като цяло пък посещаемостта на мача бе ниска.

През първото полувреме и двата отбора не показаха кой знае каква игра. Неприятната новина за Черноморец преди почивката бе принудителната смяна на контузилия се Цветомир Цонков. На неговото място влезе Тодор Паланков.

Първото попадение в мача падна в 55-та минута, когато Асис получи пас диагонално зад защитата на Каварна, и от границата на големия пеналт с хубав удар вкара за 1:0 в полза на гостите.

След попадението последва натиск на домакините, които обаче се отвориха и допуснаха нов гол. В 66-та минута Венци Христов центрира отдясно по нападението в наказателното поле, където Яник Боли с глава вкара за 2:0. Боли изпусна стопроцентово положение малко по-късно, след като останал сам очи в очи с Цветан Димитров стреля във вратаря.

Краният резултат бе оформен в самия край на двубоя. В 90-та минута Аатиф Шаешу направи преднината за гостите класическа. Две минути по-късно пък влезлият като резерва Преслав Йорданов реализира за 4:0, след като довкара след удар на Шаешу, първоначално спасен от Цветан Димитров.

След успеха, Черноморец заема 4-то място във временното класиране, на 2 точки зад 3-тия ЦСКА, и на 3 точки пред 5-ия Литекс, който по-късно днес гостува на Берое. Калиакра продължава да е в зоната на изпадащите – на 16-та позиция със 7 точки.