Черно море постигна класическа победа с 3:0 срещу третодивизионния Калиакра Каварна в контролна среща, играна на стадион "Младост" във Варна. В спаринга участие взеха резервите от двубоя с ЦСКА от първенството в Първа лига, както и юноши от школата на клуба.

Черно море - Калиакра 3:0, контрола

източник: LAP.bg, Ивайло Борисов

Марек Кузма откри резултата в 25-ата минута след самостоятелен пробив през центъра на отбраната на гостите. В 9-ата минута негов гол бе отмемен заради засада, а Николай Минков пропусна добро положение за варненци в 12-ата минута. В края на първата част младият Илиан Илиев завърши добра комбинация с Минков, но вратарят на Калиакра спаси.

На полувремето в игра се повиха Мартин Минков и Ертан Томбак, които заеха местата на Марек Кузма и Филип Хлупик. В 55-ата минута вратарят Иван Дюлгеров и Лъчезар Йорданов смениха Емо Михайлов и Валентин Йосков. В 58-ата Румен Касабов покачи на 2:0 след двойно подаване с Илиан Илиев. Секунди преди последния съдийски сигнал Николай Минков с воле оформи крайното 3:0.